Компанія Ілона Маска SpaceX отримала контракт на запуск секретного військового супутника за допомогою важкої ракети-носія Falcon Heavy.
Про це повідомляє Spacenews із посиланням на Центр космічних і ракетних систем ВПС США.
Вартість контракту — 130 мільйонів доларів. Запуск ракети Delta IV Heavy від United Launch Alliance — компанії-конкурента SpaceX — обходиться в 350 мільйонів доларів, тобто майже в три рази дорожче.
За умовами контракту, укладеного ВВС США зі SpaceX, ракета Falcon Heavy із супутником AFSPC-52 буде запущена з мису Канаверал. Запуск відбудеться в 2020 році з космодрому космічного центру імені Кеннеді у Флориді. Зазначається, що це перший військовий контракт SpaceX для Falcon Heavy.
Falcon Heavy — найпотужніша в світі діюча ракета-носій. Вона має три перших ступені Falcon 9, з'єднані разом. Кожен оснащений дев'ятьма двигунами. Всього Falcon Heavy має 27 двигунів — найбільше в історії космонавтики.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Її перший політ відбувся в лютому 2018 року. Тоді в космос відправили особистий електромобіль Ілона Маска Tesla Roadster.
Ракета зможе виводити на низьку навколоземну орбіту 63,8 тонн корисного навантаження. Це в два рази більше, ніж може вивести на орбіту найближчий діючий конкурент — Delta IV Heavy.
Слід зазначити, що до цього всі контракти на запуски важких ракет-носіїв отримував американський консорціум United Launch Alliance, який є спільним підприємством Boeing і Lockheed-Martin. Перший контракт з ВВС США SpaceX уклала в 2016 році.
Раніше повідомлялося, що SpaceX планує побудувати власний центр запуску ракет на мисі Канаверал.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Ілон Маск має намір довести, що людство живе в Матриці. Для цього він спеціально запросив групу вчених і особисто очолив дослідження. В серпні відбудеться прес-конференція, на якій Ілон Маск розповість про своєнове дослідження.
Гіпотезу про симуляції реальності сформулював відомий шведський філософ-трансгуманист Нік Бостром. Вперше вона була озвучена в 2003 році в журналі Philosophical Quarterly.
У 2012 році група вчених вже проробляла і обмірковувала створення складної моделі, яка фактично б являла собою програму-симуляцію, однак проблема на той момент складалася в масштабах такої моделі.