Вчені через "велике протистояння" Марса б'ють на сполох. Відомо, що подія вселенського масштабу пройде 27 липня поточного року.

Відомо, що Марс буде знаходитися на одній лінії з Сонцем і Землею й максимально наблизиться до нашої рідної планети. Про це пишуть українські наукові видання.

Кожне подібне протистояння відрізняється різною відстанню між Землею і Марсом. Найцікавішими є літні протистояння, бо у цей час Марс максимально зближується із Землею.

Серед всіх відомих науці протистоянь найзнаменитішим вважається подія 5 вересня 1877 року, коли астроном з США відкрив світові існування двох супутників Марса – Деймоса і Фобоса. Крім того, в цей же період його італійський колега виявив марсіанські "канали". Останній раз астрономи спостерігали "велике" протистояння 28 серпня 2003 року, коли Марс наблизився до Землі на рекордні 5 579 мільйонів кілометрів.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що гігантське космічне тіло дуже налякало вчених. Гігантський астероїд, який взяв курс у бік Землі, поводиться досить дивно, на думку дослідників. Про це повідомили співробітники обсерваторії в Чилі.

Астероїд Оумуамуа привернув увагу вчених у жовтні минулого року з-за своєї незвичайної форми і незвичайною траєкторією руху. Фахівці зробили висновок, що він прилетів з-за меж Сонячної системи, ставши таким чином першим небесним тілом, що ще ззовні.

Як повідомляв портал "Знай.uа" космічна компанія SpaceX запустила 29 червня вантажну ракету Dragon з мису Канаверал у штаті Флорида, США, на Міжнародну космічну станцію (МКС). На борту ракети - цінний вантаж, який можна віднести до наукової-фантастики. Ракета переправляє робота з штучним інтелектом.

"Метою проекту "CIMON" є вивчення поточних можливостей штучного інтелекту в складному середовищі, такий як Міжнародна космічна станція, щоб забезпечити кращу підтримку людям в таких умовах", - розповів Матіас Бініок, головний архітектор Watson Al технологій IBM в Німеччині.