Японські вчені, спостерігаючи за поведінкою фараонових каракатиць, виявили, що ті періодично зображають раків-самітників, приймаючи їхню форму тіла і відповідним чином складаючи щупальці. Таке перетворення служить захистом від хижаків, а також вводить в оману жертв каракатиці. Свої спостереження вчені описали в Journal of Ethology.
Фараонова каракатиця (Sepia pharaonis) - велике морська тварина, поширене в водах Індійського океану. Вдень вона тримається на глибині до 130 метрів, вночі піднімається вгору і полює на риб, крабів та інших каракатиць.
Як і багато інших каракатиць, фараонова вміє дуже швидко і ефективно змінювати забарвлення, мімікруючи під навколишню поверхню.
Однак, як виявилось, у фараонових каракатиць є ще один спосіб мімікрії.
Як відомо, більшість раків-самітників користуються порожніми мушлями черевоногих молюсків, тягаючи їх на собі, як своєрідний панцир-укриття. А фараонові каракатиці, які самі відносяться до головоногих молюсків, вміють прикидатись раком-самітником з такою мушлею.
Перетворення виглядає таким чином: спочатку каракатиця піднімає першу пару своїх щупалець, роблячи їх шкіру темнішою, а також розставляє другу і третю пару щупалець в сторони та згинає їх так, ніби вони зчленовані, і рухає отриманими «ліктями». В результаті виходить крабовидна істота, що переміщається по дні.
Завдяки такому способу мімікрії, фараонова каракатиця в одних випадках уникає уваги хижаків, які вважають, що рак-самітник занадто твердий, щоб його з'їсти. А в інших чинить так, коли вона бачить жертв - невеликих риб, які не вважають рака-самітника загрозою.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Таку ж поведінку каракатиця продемонструвала і в неволі після того, як її помістили у великий акваріум.
Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав про здивовану каракатицю, яка розчулила інтернет. Надзвичайно рідкісного мешканця океанського дна показали американські вчені.