Населення планети зростає. Разом з ним збільшується і обсяг споживання природних ресурсів. Ми звикли часто чути про виснаження запасів прісної води, деревини і вугілля. Однак, як повідомляє Портал спецтехніки України, незабаром людство може зіткнутися і з браком піску.
Пісок – це результат діяльності часу. Залишки від скель, валунів і звичайного каміння. Натуральний пісок утворювався століттями, шліфований вітрами, дощами і сонцем. Він створювався шляхом руйнування і подрібнення гірських порід, і складається в основному з кварцу, польового шпату і слюди.
Добувають пісок зазвичай в річках, морях і кар'єрах, а застосовується він в чотирьох основних галузях – будівництві, для створення будівельних матеріалів і скла, для виробництва електроніки, і в процесі видобутку сланцевої нафти і газу Вилучення цього ресурсу – досить простий процес порівняно з видобуванням багатьох інших корисних копалин. І саме на підставі цього нам чомусь здається, що пісок - це невичерпний ресурс, на який неймовірно багата наша планета. Між тим, ерозія і деградація річок є найбільш частими наслідками безсистемної видобутку піску.
А ось у звіті, опублікованому в науковому журналі Science, вчені озвучують наслідки надмірної видобутку піску. На їхню думку: «Швидке зростання міст є основною рушійною силою збільшення обсягу використання піску ... це Дефіцит ресурсу може обернутися серйозними соціально-політичними, економічними та екологічними наслідками... Наприклад, у Шрі-Ланці великий видобуток піску посилив наслідки цунамі, який прийшов на берег з Індійського океану в 2004 році... Високі прибутки від торгівлі піском часто призводять до соціальних і політичних конфліктів, які закінчуються насильством».
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про новий етап боротьби за авриканські ресурси