Китай вперше відправив дані на великі відстані з використанням супутників, які максимально захищені від злому, заклавши основу шифрування наступного покоління на основі "квантової криптографії".
У серпні минулого року Китай запустив квантовий супутник у космос, який був названий "помітним прогресом" Пентагону.
Використовуючи цей супутник, китайські дослідники в рамках проекту Quantum Experiments at Space Scale змогли передати секретні повідомлення з космосу на Землю на максимально велику відстань.


Ця технологія називається розподілом квантових ключів (QKD). Типове шифрування ґрунтується на традиційній математики, і поки воно більш або менш адекватно і безпечне від злому. Квантові обчислення відносяться до нової ери більш швидких і потужних комп'ютерів.
Стара проводка - нова напруга: чи витримає побутова техніка перехід на 230 В
Гороскоп на сьогодні, 13 травня: ризик блюзнюків та дратування скорпіонів
Соцдопомога з 65 років: на які виплати мають право українці
Виплатять по 10 000 гривень: кому потрібно встигнути подати документи до 1 червня
Китай прагне використовувати квантову криптографію для шифрування. QKD працює з використанням фотонів - частинок, які передають світло - для передачі даних.
"QKD дозволяє двом користувачам, які спочатку не використовують довгий секретний ключ, створити загальну випадкову ланцюжок секретних бітів, звану секретним ключем", - пояснили дослідники у своєму звіті.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що алергікам пообіцяли порятунок.