Міжнародний колектив астрономів прийшов в замішання від несподіваної знахідки. Вся справа в тому, що роботизований телескоп зміг зафіксувати незвичайну планету на відстані 600 світлових років від Сонячної системи. Як повідомляють російські ЗМІ, здивування вчених викликали розміри планети. Габарити небесного тіла всього вдвічі менше зірки, навколо якої вона обертається. Планеті присвоїли ім'я NGTS-1b, а результати дослідження опублікували в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society
Діаметр екзопланети NGTS-1b всього в два рази менше діаметра світила, навколо якої вона обертається. Дана обставина робить відкрите небесне тіло самим великим (у порівнянні з материнською зіркою) у Всесвіті з відомих ученим. NGTS-1b знаходиться на відстані 600 світлових років від Сонця. За своїми розмірами екзопланета порівнянна з Юпітером, але легше його приблизно на 20 відсотків.
NGTS-1b відноситься до класу гарячих юпітерів, температура її зовнішніх шарів становить 530 градусів Цельсія, відстань між зіркою і небесним тілом в 33 рази менше, ніж між Сонцем і Землею, тож рік на ній триває всього 2,5 доби. Екзопланета відкрита роботизованою системою телескопів NGTS (Next-Generation Transit Survey). Оскільки материнська зірка відноситься до червоних карликів, найбільш поширеним світил у Всесвіті, вчені планують з'ясувати, наскільки часто такі зірки оточують великі планети.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найкрасивішу ракету