Кожні 405 тисяч років орбіта Землі подовжується, що призводить до масових вимирань.

Вчені з Ратгерського університету прийшли до висновку, що кожні 405 тис. років орбіта Землі подовжується, з-за впливу гравітації Юпітера і Венери, що призводить до зміни клімату на планеті і масових вимирань, повідомляє EurekAlert.

Цикл 405 тис. років передбачили на основі розрахунків руху планет і він охоплює приблизно 215 млн років. Також зі ступенем відхилення від окружності орбіти Землі пов'язані зміни в розташуванні магнітних полюсів планети.

Докладні дані про зміни в напрямку магнітного поля вчені отримали, після аналізу відкладень в рифтовому басейні Ньюарк (штат Нью-Джерсі, США) і осадових порід в геологічній формації Chinle Formation.

Популярні новини зараз

Якщо ви принесете це до ПФУ, то залишитеся без пенсій: фахівці попередили українців

Гороскоп на тиждень 18-24 листопада для всіх знаків Зодіаку: труднощі Овнів, безсилля Раків та ігнор Скорпіонів

Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти

"Жодних рейдів": у ТЦК пояснили, для чого насправді приходять до кав’ярень та клубів

Показати ще

В отриманих зразках були мінерали циркону з вкрапленнями магнетиту, по якому можна судити про стан магнітного поля планети.

Отримані результати підтвердили теоретичні розрахунки, завдяки чому цикл можна використовувати для більш точного датування подій, що відбуваються на Землі.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, Білл Гейтс передбачив кінець для людства. Підприємець і один з найбагатших людей на планеті Білл Гейтс заявив про високу смертність нашого покоління, яку викличуть моторошні пандемії. Про цей потенційно новий грип він заявив перед Массачусетською медичною спільнотою. За словами Гейтса, пандемія може викосити 33 мільйони осіб всього за шість місяців.

Білл Гейтс зазначив, що, якщо б мова йшла про будь-яку форму зброї, здатну знищити 30 млн осіб, американський уряд реагував би якомога швидше. Але з біологічною загрозою цього почуття терміновості немає. У своїх песимістичних прогнозах підприємець посилається на різноманітні дослідження та комп'ютерне моделювання.

Так, наприклад, оксфордський проект "Глобальні пріоритети" в одному зі своїх звітів 2016 року називав пандемію (поряд з ядерною війною) високого ризику катаклізмою, з якою може зіткнутися людська цивілізація.