Глобальне потепління з кожним роком все більш руйнує кріосферу.

Науковці Амстердамського вільного університету дійшли до висновку, що танення вічної мерзлоти призводить до великих викидів в атмосферу вуглецю. Це може впливати на швидкість потепління клімату. І як наслідок, спричинить такі катастрофічні явища, як посуха, повені та екстремальні заморозки. Про це пише інтернет-видання Хроніка.інфо з посиланням на lenta.ru.

Вчені дослідили хімічний склад води в озерах і річках на північно-західних територіях Канади. Коли починається літо у водоймах збільшується вміст розчиненого вуглецю і вуглекислого газу. Дослідники зійшлись на тому, що через танення вічної мерзлоти звільняється вуглець.

Глобальне потепління явище не з бажаних, оскільки вони впливає на руйнування кріосфери. І як наслідок - рослинні залишки, вік яких приблизно становить 3-4 тисячі років і більше, потрапляють під вплив мікробів, що призводить до виділення вуглецю.

Проте викиди вуглецю можуть бути пов'язані з звичайнісіньким геохімічним циклом. Річ у тому, що через явище, зване кріотурбацією, коли через сезонне відтавання і замороження змішуються шари грунту, старіший вуглець може може змінювати своє місце.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Як писав раніше портал "Знай.ua" глобальне потепління стане причиною світової війни.