Вчені з Ірландії відкрили вкрай незвичайну форму світла, кутова швидкість якої може змінюватися з кроками, наполовину меншими мінімально допустимих значень, що диктуються константою Планка, йдеться в статті, опублікованій в журналі Science Advances.

"Нас давно цікавило те, як ми можемо змусити світ вести себе якось по іншому, і як подібне нестандартну поведінку можна використовувати на користь людства. Наше відкриття цікаво тим, що ми змогли змінити те властивість світла, яке завжди вважали постійною величиною", — заявив Пол Истхэм (Paul Eastham) з коледжу Трініті в Дубліні (Ірландія).

Всупереч буденним уявленням, частинки світла рухаються не тільки по прямій лінії, але і обертаються навколо себе, створюючи електромагнітне поле, закручене в своєрідну спіраль або в хаотичну структуру. До теперішнього часу фізики вважали, що ця швидкість обертання змінюється не довільним чином – її зрушення повинні бути кратні постійної Планка, основоположної складової квантової теорії, розділеної на подвійне число пі.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати

Гороскоп на сьогодні, 16 травня: кому чекати раптові витрати та конфлікти у п'ятницю

Тиха отрута в склянці води: Дмитро Заруба з Держекоінспекції пояснив, чому колодязна вода може бути смертельно небезпечною

Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу

Показати ще

Експеримент нагадує досвід, в ході якого знаменитий ірландський фізик Вільям Гамільтон в середині 19 століття відкрив, що світло, що проходить через так звані двоосні кристали, перетворюється в набір з світлих і темних кілець. Їх існування продемонструвало хвильову частина природи світла.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені знайшли найдавніше світило.