Генетично модифіковані продукти сьогодні широко розповсюджені в асортименті супермаркетів. Їх шкода не доведена, однак якщо вам важливо, щоб їжа була натуральною, то ось поради про те, як розрізняти продукти.
ГМО – це організм, генотип якого був змінений за допомогою методів генної інженерії з метою створення нових властивостей організму. ГМО об'єднують три групи організмів – генетично модифіковані мікроорганізми (ГММ), тварини (ГМТ) та рослини (ГМР).
Звертайте увагу на маркування
Природні продукти відзначають по-особливому. Без ГМО, Non-GMO, Made without genetically modified ingredients, 100 % organic, Organic або Made with organic ingredients - ці написи вказують на те, що в товарі немає генетично модифікованих складових.
Зовнішній вид підкаже
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Більш великі, красиві, гладенькі фрукти та овочі повинні викликати підозру. Натуральні продукти зазвичай виглядають інакше, не так ідеально.
Блискучі яблука, пружні томати, велика картопля часто є результатами роботи генетиків. Більш того, смак і колір фруктів і овочів з ГМО менш виражений.
Список підказка
78 % сої, 33 % кукурудзи і 24 % ріпаку в світі вирощені за допомогою технологій ГМО.
Їх домішують в такі продукти: ковбаса, сосиски, молочні та сирні продукти, напівфабрикати і борошняні суміші, сухі сніданки, каші швидкого приготування, хліб, випічку і кондитерські вироби, солодкі напої, арахісове масло, майонез, шоколадний сироп.
Як раніше повідомляв інформаційний портал Знай. ua, інженеры розробили ГМО-сканер.