Паола Моффа-Санчес і Ієн Хол з Кардіфського університету вивчили скам'янілості, знайдені на дні моря Лабрадор в Північній Атлантиці. Проведене дослідження дало їм з'ясувати, як змінилися кліматичні умови в цьому регіоні за останні три тисячі років з точністю до десятиліття.
Зіставивши цю інформацію з даними про клімат Європи, вчені зробили висновок, що похолодання були спровоковані припливом холодної води з Арктики, яка відтіснила теплі течії. На думку дослідників, це і було основним фактором, який визначав клімат Європи.
Зараз людство впливає на клімат, з чим погоджується переважна більшість кліматологів (хоча інші думки теж є). Але споконвіку було навпаки: це клімат впливав на людство.
Вчені виявили, що холодні часи були пов'язані зі зміною циркуляції води в Північній Атлантиці. В цей час в регіон вторглися крижані арктичні води, сповільнюючи теплі течії, які зігрівають Європу.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Зараз арктичні льоди тануть рекордними темпами. Це означає, що у Північну Атлантику викидається величезна кількість холодної прісної води. Картина циркуляції знову змінюється. Можливо, жителям Європи незабаром доведеться відчути це на собі.
Раніше NASA опублікувало відеоролик, в якому були показані моменти створення ураганів, що завдали величезної шкоди всьому світу. Вчені відзначають, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів цілком можливо з допомогою моніторингу руху частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), а комп'ютерні моделі допомагають скласти прогноз і місце створення урагану.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені розповіли, від яких книг дурнішають.