Фізикам вперше вдалося визначити вагу зірки, яка загинає промені. Про такий тип небесних тіл говорив ще сам Альберт Ейнштейн ще 100 років тому, і сьогодні його знання знадобилися сучасним дослідникам, щоб визначити масу небесного тіла.

Про це повідомляє спеціалізоване видання Science.

Вперше теорію знаменитого фізика про тіла, що можуть загинати промені світла, вдалося підтвердити ще у далекому 1919 році під час сонячного затемнення.

Ейнштейн вважав, що визначити масу зірки можна, застосувавши теорію про ефект відхилення світла, що проходить повз зірку, що тяжіє. Проте практичного застосування цій теорії тоді не було.

Це змогли зробити лише тепер спеціалісти з Інституту космічного телескопа. Їм уперше вдалося зважити окреме світило.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Зробивши аналіз близько 5 тисяч схожих зірок, вчені знайшли білого карлика під назвою Stein 2051, який став на одну лінію з іншим таким же об’єктом. Потім за допомогою телескопа Hubble виміряли відхилення світла зірки, що знаходиться далі за карликом. Таким чином вчені оцінили масу Stein 2051, яка склала 68% від маси Сонця.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", італійські фізики створили нову форму рідини зі світла та матерії та перетворили його в аналог квантової рідини.