Льодовикові печери заслуговують на увагу з багатьох причин, але в першу чергу тому, що виникли в тисячолітньому снігу і льоду, а не в гірських скелях. Проточені водою в льодовику ці печери дуже нестійкі. Коли льодовик переміщається, те ж саме відбувається і з печерами і тунелями всередині нього. Брендт Макгрегор і Едді Картайя досліджували фантастичний світ печер, проточених в льодовику Сенді - ці кадри мало хто бачив, повідомляє Do not Panic.
Перша експедиція
Це фото зроблено в січні 2012 року, коли Макгрегор і Картайя провели перше широкомасштабне дослідження печери Сніговий дракон. Вхід шириною близько 600 метрів в ту пору запечатав зимовий сніг, створивши стіну заввишки 9 метрів. Якби дослідники прийшли хоча б на тиждень пізніше, цілком можливо, що вхід був перекритий повністю.
Біля входу
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Члени експедиції сфотографувалися біля входу в Сніжного дракона за кілька хвилин до заходу сонця в липні 2013 року. За словами Макгрегора, він не здивувався б, якщо печера за кілька років буде повністю зруйнована: отвори в стінах печери створюють протяг, який підточує підземний хід.
Світлове шоу
На цій фотографії журналістка Амелія Темплтон, яка брала участь в експедиції, стоїть у полум'яних променях липневого заходу. Вплив сонячних променів робить воду, яка капає зі стелі, схожою на лазерне шоу.
Печера Чиста вигадка
На цьому фото печера Чиста вигадка - ще одна з тих трьох печер, що виявив Макгрегор в експедиції 2011 року. Тоншання льодовика полегшило доступ до печер, але дослідникам весь час доводиться бути насторожі, так як Сенді постійно рухається.
Верхній вхід до печери
Верхній вхід у Вигадку являє собою вертикальний отвір. Цей прохід не виглядає досить великим на фотографії, зробленій у листопаді 2013 року, але насправді його діаметр близько 24 метрів. Все виглядає досить безтурботно на перший погляд, якщо не знати, що всередині дуже шумно, через воду, яка тече крізь печеру.
Панорама зсередини
Фотографія зроблена близько першої години ночі в листопаді 2013 року. Видне на горизонті місто Портленд освітлено електричною загравою. Конус у лівого краю входу в печеру був створений снігом, що впав через верхній отвір в печері.
Нижній прохід
Нижній вхід в Чисту вигадку, знятий зовні печери в листопаді 2013 року. Це фото показує, де починається підземний хід, в лівому верхньому кутку видніється край льодовика.
Зміни льодовика невідворотні
У створенні зубчастого льоду на стінках беруть участь потоки теплого повітря, що гуляє по гроту. На думку Макгрегора, 2014 рік був роком, коли льодовик змінювався дуже стрімко. Сніжного дракона тоді повністю випатрало. Це одна з останніх фотографій, на якій печера знаходиться ще в нормальному стані.
Водоспади льоду
Заморожений водоспад близько 30 метрів заввишки був знятий в грудні 2013 року всередині Чистої вигадки. Він утворився з води, що просочувалася крізь тріщини в льоду, поки не утворився отвір близько 6 метрів діаметром.
Прощальний погляд
Зроблена в січні 2015 року, ця фотографія є останнім видом на вхід в Чисту вигадку. І, до речі кажучи, вхід значно розширився за ці роки. "Той, хто придумав фразу «рухається зі швидкістю льодовика» точно не бачив льодовик Сенді", - жартує Макгрегор.
Неймовірні крижані печери льодовика Ватнайекюдль
Раніше портал "Знай.ua" розповідав, що вчені розвінчали обридлий міф про Сніжному людину.