Глобальне потепління призводить до танення льодовиків і підвищення рівня світового океану. Для частини сучасних міст це буде означати занурення під воду, інші ж регіони зіткнуться з опустелюванням і посухою. За підрахунками фахівців не менше 25% поверхні планети постраждають, якщо середня температура атмосфери збільшиться на 2 градуси. Планета до цього часу вже прогрілася на градус за Цельсієм, повідомляє сайт Контракти.

Подальше глобальне потепління може призвести до опустелювання суші, що призведе до величезної шкоди сільському господарству і біорізноманіттю. На Землі почнуться лісові пожежі та посухи. Зникнуть дерева, які виробляють кисень і грають чималу роль у ліквідації вуглекислого газу. Дослідження фахівців продемонструвало, що майже 25% поверхні планети перетвориться в пустелю до того моменту, коли масштабна зміна середньої температури досягне двох градусів.

При цьому, якщо вийде не допустити глобального потепління, а підвищення складе +1,5 градуса, то південь Європи та Африки, частина Центральної Америки, прибережної Південно-Східної Азії та Австралії, де проживає п'ята частина Землі, зуміє уникнути виникнення пустелі на своїх територіях. Слід нагадати, що розрахунки швидкості танення льодовиків потребують нових коректив. Недавні дослідження показали, що збільшення водної маси призводить до просідання дна світового океану, що, в свою чергу, дозволяє інакше оцінити ризики глобального потепління.

Популярні новини зараз

Індексація зарплат в Україні: коли чекати і на скільки перерахують виплати в 2024 році

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про тропічний сад на Антарктиді