Прийнято вважати, що еволюція видів є тривалим процесом. Проте, останні дослідження фахівців Прінстонського університету доводять зворотне. Ізольована місцевість і збіг обставин дозволяють з'явитися новому виду буквально за два покоління. Як повідомляє портал Futurism, до подібного висновку орнітологи прийшли, спостерігаючи за схрещуванням птахів на одному з віддалених островів Галапагоського архіпелагу.
"Новизна цього дослідження у тому, що ми можемо стежити за появою нових видів в дикій природі, — говорить Розмарі Грант, почесний професор екології та еволюційної біології Прінстонського університету. — Ми змогли спостерігати за схрещуванням двох птахів різних видів, що призвело до створення абсолютно нового виду всього за два покоління". Дослідження почалося в 1981 році, коли Пітер Грант, ще будучи аспірантом, помітив на острові особину чоловічої статі з набагато більшим тілом і дзьобом, ніж у представників трьох місцевих видів Daphne Major.
"Ми не бачили, як він прилетів, але помітили його незабаром після прибуття, — говорить Пітер Грант, почесний професор зоології та еволюційної біології Прінстонського університету. — Він був настільки відмінний від інших птахів, що ми знали, що він не вилупився з яйця у Daphne Major". Зразки крові та ДНК дозволили дослідникам виявити, що ця дивна нова птаха насправді була великим кактусовим зябликом виду Geospiza conirostris з острова Еспаньола, на відстані понад 100 км від місця проживання Daphne Major. Вчені дали йому прізвисько "Великий птах", The Big Bird. На їхню думку, схрещування сталося через те, що кактусовий зяблик не міг літати на далекі відстані додому і був змушений вибрати пару Daphne Major, а не особину власного виду.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про появу нового виду павуків