Практично завжди демонстрація теплих почуттів приносить море задоволення.

Тим не менше вчені провели нове дослідження, стало відомо, що дотики коханої людини здатні усунути больові відчуття і заспокоїти нервову систему.

Так, коли закохані тримаються за руки, частота дихання і серцебиття синхронізуються. Крім цього, унісон починають працювати і мозкові хвилі. І чим більше вони синхронізуються, тим швидше йдуть неприємні відчуття, ніби болю або роздратування.

"Це дослідження показує всю важливість і силу людських дотиків", - відзначає провідний автор дослідження Павло Гольдштейн, науковий співробітник з досліджень у галузі когнітивної та афективної нейробіології в CU Boulder.

До дослідження вчені залучили 22 гетеросексуальних пар у віці від 23 до 32 років, які складалися відносини не менше року.

Популярні новини зараз

Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Усього 30 гривень, і ти на зв'язку: у Vodafone підказали, як можна заощадити

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Показати ще

Для кожної пари організовували кілька сценаріїв, в ході яких їм потрібно було сидіти разом, але не торкатися один одного, сидіти, тримаючись за руки, сидіти в окремих кімнатах. Протягом всього часу їх мозкова активність вимірювалася за допомогою електроенцефалографії.

Після кожен сценарій повторили, але вже після того, як жінки були піддані легкого болю у руці. І з'ясувалося, що мозкові хвилі пар синхронізувалися максимально при торканнях, а коли молоді люди були порізно, зв'язок зменшувалася.

"Біль повністю перериває цю міжособистісну синхронізацію між парами, і дотик повертає її", - говорить Гольдштейн.

Подальші тести показали, що чим більш чуйним партнер був до болю коханій, тим більше їх мозкова діяльність синхронізувалася і тим швидше її біль вщух.

Вчені вважають, що знеболюючий ефект дотиків заснований на тому, що вони можуть змусити людину відчути себе понятим і активувати механізми ураження болю в мозку.

Як повідомляв портал "Знай.uа" поки що вчені не можуть побороти старість, але говорять про те, що можна відстрочити найбільш неприємних її супутників – хвороба Альцгеймера або Паркінсона. Як повідомляють фахівці, головне - вчасно запідозрити що мозок починає старіти.