Вчені провели дослідження, простеживши за рухом очей і розмірами зіниць у сплячих мишей. Виявилося, що під час сну вони постійно змінюються.
Дані дослідження були опубліковані в журналі Current Biology.
«Ми виявили, що зіниці ритмічним чином звужуються і розширюються під час сну. Зміни майже ідеально збігаються з тим, як змінюється рівень активності мозку, що говорить про те, що розміри зіниць відображають поточну фазу сну — чим вони менші, тим глибше сон», — розповів Деніел Хубер з Університету Женеви.
За словами дослідників, відомі два типи сну — швидкий і повільний. Вони постійно один з одним чергуються. Коли людина засинає, настає фаза повільного сну. Під час неї організм поступово відключається і відновлює сили.
Під час швидкого сну тіло переходить в робочий режим, при цьому воно залишається нерухомим. Справа в тому, що всі м'язи відключаються заради безпеки. Під час цієї фази очі рухаються хаотично, і під час неї люди бачать самі яскраві сни.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Під час фази повільного сну зіниця звужується. Експерти впевнені, що це пов'язано з консолідацією спогадів і їх перенесенням у довгострокову пам'ять. Даному процесу, як підкреслюється, може заважати навіть світло.
«Розхоже уявлення про те, що очі є "воротами душі", може бути правдою навіть під час сну, коли наші повіки закриті. Зіниці продовжують грати важливу роль в роботі нервової системи під час сну, блокуючи зовнішні сигнали», — зазначив учений Озге Юзгеч.
Дослідники вважають, що щури і птахи можуть бачити сни. Раніше це вважалося винятковим перевагою людини. Справа в тому, що у гризунів також змінюються розміри і положення значка під час сну.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені знайшли дієвий метод, який допоможе приймати правильні рішення.