Американські і китайські дослідники виявили невелику групу взаємопов'язаних нейронів, найбільш чутливих до дії нікотину. Вчені припускають, що при постійному впливі нікотину ці клітини сприяють розвитку залежності. Результати дослідження допоможуть у розробці нових методів боротьби з залежністю від куріння.

Дослідники провели експеримент на лабораторних щурах, які отримували розчин нікотину у воді протягом шести тижнів, до кінця цього терміну у них виробилася помітна залежність від речовини. Після цього вчені виявили зміни в межножковом ядрі мозку гризунів. Після шести тижнів постійного взаємодії з нікотином ці нейрони виділяли нейротрансмітери, виділяючи "сигнал відрази".

На наступному етапі експерименту вчені "відключили" у частині залежних щурів один з генів, пов'язаних з виділенням нейротрансмітерів. Саме цей крок і допоміг позбавити гризунів від схильності до нікотину. Повернувшись в приміщення до інших, все ще залежним щурам, тварини з "вимкненим" геном перестали проявляти інтерес до місця, де вони раніше отримували нікотиновий розчин. Ніяких побічних ефектів не було виявлено.

Популярні новини зараз

Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що людство знайшло корисну заміну алкоголю.