Теорія еволюції видів Чарльза Дарвіна отримала всесвітнє визнання і лежить в основі всієї біології. Однак окремі припущення великого дослідника час від часу піддаються критиці . До числа таких зауважень належить звіт, опублікований колективом біологів , що представляють Колорадський університет в Боулдері. У поле зору дослідників потрапило питання співвідношення факторів, що впливають на географічне поширення того чи іншого виду. Як повідомляє сайт 24news, вчені розглянули чинники клімату і міжвидової конкуренції.

Як Дарвін припускав, у більш "стресових" кліматичних умовах — наприклад, в сухих або холодних регіонах — ключову роль в обмеженні ареалу існування виду буде грати клімат. Однак при більш м'якому кліматі, на думку знаменитого біолога, більше значення буде мати взаємодія видів між собою — зокрема, конкуренція за ресурси.

Фахівці вирішили перевірити, наскільки припущення Чарльза Дарвіна поширюється на рослини, і з'ясували, що в цілому воно відповідає істині, проте не враховує деякі винятки. Вчені спостерігали за поширенням гібіскусів на декількох ділянках Кенії. Як з'ясувалося,що в місцях, де клімат був вологішим, важливу роль в обмеженні ареалу їх поширення грали такі фактори, як конкуренція, запилення і рослиноїдні мешканці екосистеми. У той же час, у більш сухому (нехай і не "екстремальному" кліматі) подібні фактори грали значно меншу роль.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини припинення еволюції

Популярні новини зараз

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо

Показати ще