Учені з Великобританії провели експеримент, в ході якого з'ясували, що аудіокниги викликають у людини більший спектр емоцій, ніж екранізації творів.

У дослідженні взяло участь 102 респондента у віці від 18 до 67 років. Вони спочатку слухали, а потім переглядали сцени з кількох книг. Про це повідомляє The Guardian.

Для наочності реакцій в експеримент були включені напружені сцени, де була зведена до мінімуму різниця між авторським текстом і сценарієм. Вчені включили в своє дослідження сцени з таких книг: "Пісня Льоду і Вогню" Джорджа Р. Р. Мартіна, "Мовчання ягнят" Томаса Харріса, "Гордість і упередження" Джейн Остін, "Дівчина в поїзді" Підлоги Хокінс, "Собака Баскервілів" Артура Конан Дойла і "Великі надії" Чарльза Діккенса.

У результаті незвичайного дослідження вчені з'ясували, що екранізації сильніше втягують респондентів в сюжетну лінію, однак під час прослуховування аудіокниг у випробовуваних був більш сильний емоційний відгук.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Вчені зробили висновок, що прослуховування аудіокниг призводить до активізації роботи тієї частини мозку, яка відповідає за уяву. Пульс при цьому збільшувався в середньому на два удари, а температура тіла піднімалася на 0,7-0,9 градусів.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" американський вчені з університету Джона Хопкінса створили новий тип штучної шкіри для протезів. Розробка під назвою E-dermis повертає пацієнтові не тільки дотик, але і відчуття болю, йдеться в статті EurekAlert!.

Електронна шкіра, створена вченими, буде здатна відправляти больові відчуття в мозок. Фахівці заявили, що дана розробка не тільки допоможе зберегти протез, але і дозволить людям, які втратили кінцівку, отримати більш реалістичну заміну.