Наявність життя на інших планетах є одним з найбільш важливих питань, що турбують астрономів. Десятки мільйонів з відомих нам планет можуть бути потенційно населеними. На жаль сучасна техніка не дає нам можливості бачити ці живі організми безпосередньо. Проте, по ряду непрямих ознак ми можемо висувати досить обґрунтовані гіпотези. До таких ознак відноситься склад атмосфери. Визначити його з великих відстаней можна з допомогою спектроскопічного аналізу. Як повідомляє сайт СтранаUa, наявність газів-біомаркерів здатна видати місце проживання рослин і мікроорганізмів.

Сьогодні в число найбільш популярних біомаркерів входять кисень, озон, вода, метан і вуглекислий газ. Кожен з них окремо може мати природне походження, в той час як їх комбінації можуть вказувати на життя земного типу. Сьогодні на Землі спостерігається дуже сильний хімічний дисбаланс в атмосфері, обумовлений великою кількістю живих організмів на її поверхні.

Наприклад, якщо б ми вимкнули всі життєві процеси, що виробляють кисень і метан, то за досить короткий час в газовій оболонці нашої планети цих речовин би просто не залишилося, так як вони взаємодіють між собою і "прибирають" одне одного. Проте в докембрійський період, на який припадає близько 90 відсотків історії нашої планети, різноманітність організмів на Землі була помітно меншою, тому і склад атмосфери повинен був відрізнятися. При цьому, які біомаркери в такому випадку вказали б на населенність нашої планети, вивчено погано.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про запуск диско-кулі на орбіту