У середу, 11 квітня, о 21:59 Gmt астероїд 2018 GG розміром з багатоповерхівки максимально наблизиться до Землі і пролетить повз.
Якщо вірити прогнозу науковців, космічний гігант буде рухатися з відносною швидкістю 13,9 кілометра в секунду. У той же час, астероїд буде залишатися від Землі на безпечній відстані приблизно в 4,68 дистанції Земля-Місяць (lunar distance, LD), що еквівалентно приблизно 1,8 мільйона кілометрів.
Відзначається, що гігантський астероїд 2018 GG відноситься до сімейства Аполлонов. Його виявили зовсім недавно – 6 квітня 2018 року – з допомогою огляду неба Catalina Sky Survey (CSS). Огляд CSS являє собою проект, присвячений виявленню комет і астероїдів, а також пошукам навколоземних об'єктів. Крім того, цей огляд неба базується в Лабораторії Місяця і планет Університету Арізони, США.
Також зазначимо, що абсолютна зоряна величина цього об'єкта становить 24,6; астероїд обертається навколо Сонця з періодом 3,2 року, залишаючись від нашого світила на середній відстані в 2,17 астрономічної одиниці (1 астрономічна дорівнює відстані від Землі до Сонця). Як стверджують фахівці, в майбутньому нові прольоти астероїда 2018 GG повз Землі не очікуються.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Нагадаємо, що фахівці NASA вважають, що існує ще не менше 17 000 астероїдів, здатних зіткнутися з Землею. Подібна оцінка була отримана після вивчення більш 8 тис. астероїдів.
На сьогоднішній день астрономи виявили понад 8 тис. навколоземних астероїдів шириною не менше 140 метрів. Астероїд таких розмірів при зіткненні може знищити цілу державу.
Всі ці вісім тисяч описані, їх орбіти вивчені, що дозволяє астрономам виключити їх з числа небезпечних. Однак залишається більше 17 000 ще не вивчених і потенційно небезпечних для жителів нашої планети астероїдів.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що на території Південного полюса експедиційна програма ANSMET проводить пошуки частинок космосу, які прилетіли на Землю. Остання експедиція виявила на малій ділянці 250 метеоритів.