До цих пір вважалося, що неандертальці припинили своє існування близько 30 тисяч років тому. Проте недавня знахідка на Півдні Іспанії спростовує цю думку. Печера Антон на Півдні Іберії зберігала в своїх надрах артефакти, які свідчать про те, що в цьому регіоні неандертальці проіснували мінімум на три тисячоліття довше, ніж їх побратими в інших частинах Західної Європи. Як повідомляє портал Головне, знахідка доводить нелінійність процесу асиміляції населення Європи анатомічно сучасною людиною.

Після більш ніж 10 років розкопок на півдні Іспанії археологи виявили три нових об'єкти, які доводять, що не пізніше, ніж 27 000 років тому в цьому регіоні перебували неандертальці. Тепер печера Антон вважається самим останнім відомим місцем їхнього проживання. Середній палеоліт був частиною кам'яного віку, який тривав від 300 000 до 30 000 років тому. Вчені визнають, що саме в цей час анатомічно сучасні люди почали мігрувати з Африки і шляхом схрещування асимілювати населення Євразії, у тому числі неандертальців.

"Технології з середнього палеоліту в Європі пов'язані виключно з неандертальцями. На трьох нових об'єктах розкопок ми знайшли артефакти неандертальців, вік яких на тисячі років менше, ніж де-небудь ще в Західній Європі. Навіть у сусідніх районах — північній Іспанії і південної Франції — останні райони існування неандертальців значно старше", — розповіла Жоау Зільхау з Барселонського університету.

Популярні новини зараз

В Україні хочуть позбавитися хрущовок: що чекає на власників житла

Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома

ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки

Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв нові факти про інтелект неандертальців