Відомо, що ігри з'явилися ще в самому початку становлення людського суспільства. За великим рахунком, люди грають на протязі всієї своєї історії. Частина перших ігор спиралася на перелік дій, які гравці повинні були здійснювати за допомогою власних тел. Інша ж частина дозволяла здійснювати маніпуляції з штучними тілами людей і тварин, з іграшками. Нещодавня знахідка в Хакасії підтверджує солідний вік ігрової традиції людей. Як повідомляють російські ЗМІ, під час розкопок поховання, вік якого дорівнює 4, 5 тисячам років, єдині знайденеми поруч з тілами предметами виявилися іграшки.
За припущеннями вчених іграшки належали дітям тієї епохи. Деякі з них мають дерев'яні різьблені елементи, деякі вирізані з каменю і мінералів, а деякі — з рогів. Оздоблення у цих іграшок, знайдених під час розкопок двох курганів могильника Ітколь II, найчастіше зі шкіри або мотузок. Археологи не беруться стверджувати, що такі іграшки належали представникам багатих сімей, оскільки крім них, у кургані більше нічого не було.
Швидше за все, діти, які раніше грали такими різьбленими іграшками, були вихідцями з європейсько-азіатських кочових народів. Вони займали ці території ще за 2,5 тисячі років до нашої ери. Відзначається, що грали в доісторичні іграшки діти жили на Землі більше чотирьох тисяч років тому. Досліджувані району відносяться до культури, що належала до XXV — XVIII століть до нашої ери. Перша іграшка була зроблена з мильного каменю. Вона нагадує голову жінки з тонко проробленими рисами обличчя. Друга фігурка вирізана з рогу — це голова тварини, схожої за формою на коня або собаку.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про нову гру для обличчя