Рибалки з міста Тріполі виявили посеред Середземного моря джерело прісної води. Підводний струмінь був настільки сильним і холодним, що риба, яка падала туди, відразу ж гинула. Але, виявилося, що такі джерела не рідкість у світі. Справа в тому, що тала і дощова вода лише частково потрапляє в річки. Інша її частина потрапляє в підземні водойми і несеться звідти в океан. Як повідомляє сайт Сikavosti, такі джерела служать навіть для поповнення запасів питної води на кораблях.

У затоці Кивера виявили дуже сильний підводне джерело. Воно розташовано недалеко від міста Неаполіс, на глибині 20 метрів. Однак воно настільки сильне, що може збити з курсу моторні човни. Джерело використовують для забезпечення прилеглих селищ прісною питною водою. Біля берегів Південно-Східної Греції було знайдено інше підводне джерело на дні Егейського моря. Його потужність становить мільйон кубічних метрів на добу і використовується для зрошення 4 тисяч гектарів посушливих земель району. Багато подібних прісноводних джерел існує на дні інших морів і океанів нашої планети.

Чимала кількість прісноводних джерел знайшли в Чорному морі. Недалеко від мису Форос є таке, де приплив води понад 12000 літрів в годину. Такі ж прісноводні джерела є між Балаклавою і Сімеїзом. Сумарний стік підводних джерел становить близько 700 млн. Кубометрів в рік. Особливе значення їм надається у тестах, де вони вважаються єдиними джерелами питної води для населення. Наприклад, жителі деяких Бахрейнський островів здавна вживають прісну воду з дна Перської затоки. Плавці використовують мішки, зроблені з овечих шкур, пірнають на дно і наповнюють їх чистою водою.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про надійний засіб від глобального потепління

Популярні новини зараз

Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році

Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня

Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня

Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає

Показати ще