Міжнародна група вчених з Університету в Північній Кароліні (США) провела серію досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що постільні клопи, що люблять оселитися в постільній білизні, виділяють гістамін. Це білок, що провокує імунну систему на більш активну роботу за допомогою роздратування, в зв'язку з чим у людини через якийсь час можуть розвиватися алергічні реакції.



Дослідники вивчили житлові будинки в місті Ролі, які протягом довгого часу страждали від навали постільних клопів. Вони проаналізували пил, в якій містилися відходи життєдіяльності комах, і порівняли її з пробами, відібраними з інших будівель. Після того як паразитів було знищено за допомогою термообробки і пестицидів, вчені знову взяли зразки пилу.



Виявилося, що в заражених постільними клопами будинках кількість гістаміну була в 20 разів вища за норму. При цьому високі рівні речовини збереглися навіть через три місяці після санобробки.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще


Вчені вважають, що комахи виробляють гістамін як сигнал, що привертає родичів. Однак є свідчення, що деяка частка алергенної речовини є побічним продуктом метаболізму клопів, що поглинають кров людини.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що вчені знайшли механізм вічної молодості, і він є в кожному з нас.