Співробітники Каліфорнійського університету в Девісі навчилися роздруковувати на 3-D принтері частинки сполучної тканини. Для досягнення цієї мети фахівці використовували ДНК-направляються клітини.

За словами експертів, зараз технології розвиваються бурхливо, але це не дозволяє вченим створювати складні структури органів. Американські фахівці зробили справжній прорив, надрукувавши на 3-D принтері форми живих клітин в будь-якій бажаній формі, заздалегідь заданої людьми. Зробити це дозволив спосіб генно-направляюче з'єднання клітин.

Необхідну структуру вдається отримати завдяки відмінним особливостям найменшої одиниці життя, здатної до обміну речовин і відтворення. Дослідження проводились на гризунах. За словами вчених, такого результату можна чекати і при використанні клітин інших біологічних видів. Базовим елементом цієї структури виступив колагеновий гель. З його допомогою вдалося отримати довільну форму живих клітин.

Раніше китайська компанія MakeX, яка в листопаді зібрала необхідну суму на Kickstarter для випуску доступного 3D-принтера Migo, представила рюкзак для перенесення. Новинка обладнана акумулятором, дозволяючи використовувати 3D-принтер навіть на ходу.

Популярні новини зараз

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо

Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що 3-D друк змусять прискоритися.