Плутон – це один із найзагадковіших елементів сонячної системи. Вчені зіткнулися з труднощами щодо його класифікації. Він наділений статусом планети-карлика.
Зараз на Плутоні, як і на Землі, весна. Але тут вона триває з 1990 року. Тривалість одного року на карлику складає 248 земних років.
Відомо, що Плутон – єдина планета, яка має яскраво виражену еліптичну орбіту. Через це відстань від Сонця змінюється, що істотно впливає на сезони. Весна тут відносно м'яка, а взимку атмосфера замерзає до такої міри, що буквально падає на поверхню планети і залишає повний вакуум. Після такого значного дисбалансу поверхня може бути не готова до несподіваного приходу суворої зими.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Маса планети складає (1,303 ± 0,003)х1022 кілограмів, а об'єм досягає 7,0х109 кубічних кілометрів. Експерти врахували ці показники і прийшли до висновку, що орбітальний період 90465 днів стане для карлика неймовірним випробуванням.
День тривалістю 153,2820 годин теж негативно позначається на процесах на планеті. Суворий клімат не тільки порушить процеси, але і суттєво змінить атмосферу.
Дослідники прийшли висновку, що атмосфера планети може замерзнути і розвалитися вже до 2030 року. Якщо це дійсно відбудеться, уламки Плутона можуть полетіти в бік Землі, що є серйозною загрозою.
Це говорить про те, що навіть постійна температура поверхні планети -223 градуси за Цельсієм сприяє розколу планети і її знищенню. Поки вчені вирішують, чи варто повертати карлику статус планети, вона просто може розколотися.
"Знай.uа" писав: вчені розповіли, що ховається за Нептуном.
Напомним: Hubble вперше показав, як виглядає Уран і Нептун.
Читайте також: NASA сфотографировало унікальне явище на Юпітері.