Вчені з Німеччини та США виявили в космосі гідрид гелію. Це перше стійке хімічне з'єднання, яке з'явилося через 380 тисяч років після Великого вибуху.
Дані отримані завдяки спільному проекту NASA і Німецького аерокосмічного центру – місії Sofia.
Дослідники припускають, що найдавніша молекула сформувалася, коли атом гелію поділився своїми електронами з протоном, електрично зарядженою елементарною часткою. Саме це відкрило шлях до формування молекул водню, а згодом – зірок і галактик.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В лабораторії гідрид гелію було отримано близько 100 років тому. Фахівці з'ясували, що його необхідно шукати в газових хмарах, з яких утворюються зірки, а також у речовині, яку вони викидають після смерті. Вченим вдалося знайти докази його існування лише тепер. Його виявлено в яскравій і маленькій 600—річній планетарної туманності під назвою NGC 7027 в сузір'ї Лебедя. Ця туманність розташована на відстані 3000 світлових років від Землі.
Джером Лоро, експерт з гідридів гелію з Брюссельського вільного університету зазначив:
"Неймовірно цікаво, нарешті, побачити один з будівельних блоків молекулярної Всесвіту".
Фізики переконані, що подальше дослідження туманностей дозволить пролити світло на процеси, які відбувалися до виникнення Сонячної системи.
Як повідомляв Знай.uа, NASA випробувало двигуни Orion в екстремальних ситуаціях
Читайте також: науковці виявили в Чумацькому шляху екзопланету, яка поводить себе досить дивно. Дослідники вважають, що в майбутньому вона може знищити на Землі все живе
Нагадаємо, астрономи вперше виявили ознаки життя на далекій планеті. Вчені виявили воду в атмосфері екзопланети, що обертається навколо далекої зірки HR 8799
Як повідомляв портал Знай.uа на відстані 6 світлових років від Сонця вчені виявили суперземлю