Біля південно-східного узбережжя Італії місцевим дослідникам вдалося знайти неймовірну знахідку – кораловий риф, який з біорізноманіттям і будовою схожий на рифи Австралії і Мальдівських островів. Про це повідомила газета The Guardian.
Як відзначають вчені, його унікальність полягає у тому, що корали пофарбовані в яскраві кольори — жовтогарячий, червоний і фіолетовий, незважаючи на невелику кількість світла, що потрапляє крізь товщу води. Колись коралові рифи часто зустрічалися у Середземному морі, були частиною його екосистеми, але вимерли.
Забарвлення коралам надають мікроскопічні водорості, які живуть у них - які, як і інші рослини, існують за рахунок фотосинтезу і потребують яскравого освітлення.
Довжина природного об'єкта становить близько 2,5 кілометрів. Риф розташований на глибині від 30 до 55 метрів недалеко від міста Монополі.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Такі коралові рифи називаються мезофотичними, з грецької це означає "наполовину освітлені", і зустрічаються досить рідко.
Директор департаменту біології Університету Барі, професор Джузеппе Коррієро розповів, що знамениті австралійські або мальдівські коралові утворення ростуть майже на поверхні води і максимально використовують сонячне світло. Виявлений в Італії риф дуже рідкісний, так як їм рідко вдається виживати і рости.
"На початку 1990-х я працював морським біологом на Мальдівах. Але я ніколи не думав, що знайду кораловий риф, 30 років потому, в двох кроках від мого дому", - зізнався Коррієро.
Фахівці спільно з італійськими чиновниками вже розробили законопроект, метою якого є захист цієї унікальної природної краси.
Мікробіологи сподіваються на те, що це далеко не останній риф, який можна виявити в даному регіоні. Поки в місце, де був знайдений риф, не будуть пускати туристів, щоб дати можливість кораловому рифу спокійно рости і не піддаватися небезпеці ззовні.
Проте, як відзначають дослідники, потепління морів і підкислення океану сильно знебарвлюють більшість рифів, і більшість з них не здатні рости досить швидко, щоб компенсувати підвищення рівня моря, викликане зміною клімату. Такі рифи є домом для щонайменше 25% морських видів, включаючи риб, губок і молюсків.
Нагадаємо, одним з найцінніших матеріалів у Середньовіччі та в епоху Відродження вважався червоний коралл.
Як повідомляв портал "Знай.uа", властивості і застосування мумиє були відомі ще в стародавній період життя людства.
Також "Знай.uа" писав, японська рослина ашітаба може послужити основою для створення засобу від старіння.