Вчені з США розповіли про особливості обміну генами в людському тілі:
"Горизонтальний перенос генів – це головна сила обміну генетичною інформацією на Землі. Завдяки цьому мікроорганізми можуть адаптуватися і процвітати. Крім того, обмін грає важливу роль у здоров'ї людини. Існують деякі бактерії, які не можуть жити поза тілом людей. А є й ті, без яких не можуть жити люди. Чітке розуміння даного явища має важливе значення для громадської охорони здоров'я, адже виникнення патогенів з множинною лікарською стійкістю в результаті горизонтального переносу генів, які мають стійкість до антибіотиків, є важливою проблемою".
Вчені створили десятки тисяч генеалогічних дерев бактерій, які колонізують організм людини. Вони співвіднесли їх з мікробними генами, завдяки чому з'ясували, які гени стали результатом горизонтального поширення, а які – були успадковані.
Аршан Насир, співавтор дослідження, повідомив:
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
"Ми вивчали мікроорганізми, які пов'язані з людиною, адже вони, як відомо, граю важливу роль в обміні речовин і підтримці здоров'я. Ми розрахували швидкість і напрям переносу генів для більше 1000 еталонних бактеріальних геномів, які були відібрані в рамках проекту Мікробіом людини, створеного Національним інститутом охорони здоров'я Сполучених Штатів Америки".
Вчені взяли бактерії з 6 частин тіла людини: шкіри, крові, порожнини рота, кишечника, дихальних шляхів і сечостатевої системи.
Співавтор дослідження Густаво Каетано-Анольес зазначив:
"Горизонтальний обмін між мікробами приблизно на третину вищий, ніж на іншій планеті. Це говорить про те, що наші тіла є унікальною нішею і сприяють інноваціям на рівні мікробів".
Серед бактерій, які мешкають на тих самих частинах тіла, сталося близько 40 відсотків обміну генами. Інші 60 відсотків включали обмін генами між бактеріями в різних тканинах – наприклад, між організмами в крові і кишечнику. Обмін генами між організмами в різних частинах тіла походив з більшою швидкість, ніж обмін між віддалено родинними бактеріями, які мешкають в тих самих місцях.
Метод HGTree, який використовувався у дослідженні, може привести до кращого розуміння еволюції людини і мікроорганізмів.
Нагадаємо, бактерії, які живуть на нашій шкірі, стають стійкішими до сучасних антибіотиків
Як повідомляв портал "Знай.uа", які бактерії мешкають на нашому взутті
"Знай.uа" писав, команда з Медичної школи Західного резервного університету Кейза відкрила новий спосіб лікування сепсису