Вчені з Пенсільванського університету виявили в ДНК людини різні комбінації генів, які окремо один від одного відповідають за пристрасть людини до випивки і розвиток алкоголізму.
Регулярне пияцтво є умовою формування залежності, проте через генетичні особливості цього може і не відбутися, повідомляє RG.RU.
Зокрема, було виявлено 18 генетичних комбінацій, пов'язаних з регулярною тягою до спиртного. При тому лише п'ять з них виявилися спільними для "побутового пияцтва" і алкоголізму.
Під ним розуміється повна неможливість протистояти потребі випити, в західній термінології для цього існує окремий термін – alcohol use disorder (AUD). Ще вісім генетичних варіантів пов'язані тільки з пияцтвом, а п'ять – тільки з AUD.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
"Наше дослідження виявило незалежність цих двох явищ. Зосередивши увагу на генетичних комбінаціях, пов'язаних тільки з AUD, в майбутньому ми зможемо виявляти людей з підвищеним ризиком розвитку алкоголізму і створити відповідні ліки", – підкреслив провідний автор наукової роботи, доктор медичних наук Генрі Р. Кранцлер.
Відповідної дослідження торкнулося людей різних рас – результати виявилися спільними для всіх.
Раніше ми писали, що команді професора інституту Scripps Research Олів'є Джорджа (Olivier George) вдалося вилікувати мишей від алкоголізму за допомогою лазера. Про це вони пишуть у статті, опублікованій в журналі Nature Communications.
Раніше лабораторні експерименти вже показали, що важливу роль в алкогольній залежності відіграють клітини центрального ядра мигдалеподібного тіла мозку, ключового регулятора роботи емоцій і пам'яті.
Більше того, зловживання спиртним змінює рівні деяких гормонів в мигдалині – так, у важко питущої людини в період стриманості тут накопичується кортиколіберин.
Нагадаємо, надмірне вживання алкоголю впливає на будову ДНК і посилює залежність до спиртних напоїв.
Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені Університету Індіани з'ясували що пиво викликає сильне звикання з усіх алкогольних напоїв.