Патоген виду Batrachochytrium dendrobatidis (Bd) протягом десятиліть вбивав саламандр і жаб по всьому світу. Міжнародна група, яка складається з 41 фахівця, виявила, що ці патогени, які люди розповсюдили по всьому світу, завдали неймовірного збитку світовому біорізноманіття – більшого, ніж будь-яке інше захворювання.
Вони призвели до зниження чисельності популяцій 501 виду земноводних, а це майже 7 відсотків усіх видів амфібій на планеті. І це тільки з того моменту, коли у 80-х роках минулого століття був виявлений патоген.
Від хвороби хитрідіомікоз, яка викликана грибом, постраждали тварини більш ніж в 60 країнах світу. Найбільше вона вразила амфібій у Центральній і Південній Америці, а також в Австралії.
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
90 видів уже зникли, або їх вважають вимерлими. Ще 124 види скоротилися більш ніж на 90 відсотків. І вони вже навряд відновляться. Всі, крім одного з 501 виду, стали жертвами мовчазного серійного вбивці.
Batrachochytrium dendrobatidis вражає шкіру тварин і викликає у них серцеву недостатність. Фахівці повідомили, що торгівля тваринами і глобалізація стали причинами розповсюдження патогенів по всій планеті. Вони еволюціонували, що породило високовирулентний штам. Саме він і винен у пандемії.
Бен Шееле, керівник дослідження і еколог з Австралійського національного університету повідомив:
"Ми знали, що справи йдуть погано, але ми не підозрювали, що настільки. Виявилося, що все набагато гірше, ніж показали попередні дослідження".
Протягом декількох років учені на чолі з Шееле вивчали дані про земноводних. Офіційні звіти, наукові статті та співпраця з експертами по всьому світу допомогли виявити рекордні втрати.
У ході роботи вчені з'ясували, що кількість нових видів, які уражені хворобою, скорочується. Ознаки покращення ситуації все ж є. Ймовірно, у частини тварин розвинулася стійкість до недуги. В деяких випадках діє спеціальна протигрибкове лікування.
Вчені просять уряди різних країн світу ввести обмежувальні заходи на торгівлю земноводними, а також закликають до захисту середовища існування цих тварин та боротьби з інвазивними видами, небезпечними для амфібій.
Нагадаємо, смілива черепаха відчайдушно билася з відображенням, однак безуспішно
Як повідомлялося, в мережі опублікували відеоролик, в якому відображена незвичайна тварина
"Знай.uа" писав, що "зомбі-клітини" можуть призвести до розвитку хвороби Альцгеймера