Група дослідників придумала новий метод перетворення CO2, який працює при кімнатній температурі. Технологію отримання твердих частинок вуглецю з газоподібного CO2 представила міжнародна команда вчених під керівництвом експертів з Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT) в Австралії. Передає Хвиля.
Як відзначають вчені, відкриття не тільки скоротить викиди CO2, але і дозволяє створити новий тип ионисторов для електромобілів.
"Обернути час назад не можна, але ми можемо нейтралізувати викиди, перетворюючи двоокис вуглецю назад у вугілля", зазначив доктор Торбен Даенеке, автор дослідження, опублікованого в журналі Nature Communications.
Для перетворення використовували каталізатор з рідкого металу, отриманий із сплаву галію, індію та олова, який доповнили каталітичним активним компонентом — церієм.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Отриманий каталізатор ввели в колбу з CO2, який попередньо з'єднали з рідким електролітом.
Під впливом розряду електрики каталізатор запускав процес перетворення двоокису вуглецю в тверді вуглецеві пластівці. Вони формуються на поверхні рідкого металу, звідки їх легко зняти, а речовина потім використовувати повторно.
Після завершення процедури отриманий матеріал можна розмістити під землею без ризику витоку. Це серйозний прорив. Як пояснює New Atlas, сучасні технології уловлювання CO2 перетворюють газ в рідкий з'єднання, після чого його закачують під землю.
Втім, таке вугілля, після процедури, можна використовувати в якості електрода.
"Ми виявили додаткову перевагу. Виявилося, що вуглець здатний утримувати електричний заряд, а значить його можна використовувати в якості іоністора для автомобілів майбутнього", — пояснила керівник дослідження Дорна Эсрафиль-заде.
Також в процесі перетворення в ємності залишається побічний продукт — синтетичне паливо для промислового застосування.
Технологія поки не адаптована для масштабного застосування, але в майбутньому її можна буде використовувати для очищення повітря від забруднень, вироблених при спалюванні вуглеводнів.
Нагадаємо, мікроскопічні роботи, яких потрібно ковтати, удосконалять систему доставки ліків з організму людини.
Як повідомляв портал "Знай.uа", британські медики запропонували використовувати личинок м'ясних мух для лікування ран у країнах, де в даний момент ведуться бойові дії.
Також "Знай.uа" писав, учені всього світу вже починають бити тривогу і дзвонити в дзвони. Кількість комах зменшується в геометричній прогресії.