Група вчених з Південноафриканського національного інституту біорізноманіття натрапила на новий неймовірний вид тарантулів з м'яким великим рогом на спині.
Вчені виявили новий вид павуків у лісах центральної Анголи. Павуки селяться в норах в піску, серед пучків трави. Як повідомляється в журналі African Invertebrates, у них на спині є довгий м'який виріст, але навіщо він потрібен, поки неясно. Передає Хвиля.
Дослідники з'ясували, що новий вид належить до роду Ceratogyrus – рогаті павуки-бабуїни. Своє відкриття вони описали в статті в журналі African Invertebrates.
Він отримав назву Ceratogyrus attonitifer. Відмінна риса нового виду – велика рогоподобная опуклість на спині. Гарпактиринові, або павуки-бабуїни, являють собою підродину павуків-птахоїдів. Вони ендеміки Африки.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Ні в одного іншого павука у світі немає такої опуклості, – відзначають дослідники. – Його функція не зрозуміла".
Дослідники припускають, що, можливо, він збільшує поверхню, до якої кріпиться м'яз-розширювач, що сприяє якнайшвидшому втягуванню рідкої їжі в шлунок. За іншою версією, він працює так само, як верблюжий горб, допомагаючи павукам виживати під час посухи.
Відомо, що дослідникам вдалося знайти кілька самок. Павуки полюють переважно на комах, їх отрута сама по собі безпечна, але укуси можуть спровокувати інфекції. Укус павука є дуже болючим, викликаючи пекучий біль на місці укусу.
До речі, місцеві жителі знали про існування рогатих павуків-бабуїнів. За їхніми розповідями, самиці C. attonitifer не риють нори самі, а розширюють чиїсь старі оселі. Павуки-бабуїни дуже волохаті, волосяний покрив більш багатий, ніж в інших павуків.
Як повідомляв портал "Знай.uа", жителі східного штату Бразилії Мінас-Жерайс сфотографували скупчення павуків в небі. Вони назвали це явище "павуковим дощем". Біолог пояснив, що так полюють павуки Parawixia bistriata.