У Китаї людей розбирають на органи. Авторитетне наукове видання протягом двох десятилісь досліджувало це, і виявило, що органи страчених в'язнів Китаю використовують для пересадки.
Результати дослідження опублікували у журналі BMJ Open.
Згідно з ними, в період з 2000 року по 2017 у країні пересадили органи страчених в'язнів 85 477 разів. У 99% випадків автори дослідження не могли підтвердити, що донори органів дали згоду на посмертну трансплантацію. Лікарі отримали згоду на пересадку органів в родичів померлого лише в деяких випадках. Так тільки в шести роботах з 445 дослідження автори довели, що лікарі заручилися згодою донора або його родичів на пересадку.
Ще в 19 роботах, які стверджували, що донорські органи з Китаю були отримані не від страчених, описувалися операції, проведені до 2010 року, коли там не існувало програми добровільного донорства взагалі.
Влада країни у 2009 році офіційно визнала той факт, що після страти ув'язнених їх буквально розбирають на органи. У 2015 році уряд пообіцяв припинити використовувати органи страчених ув'язнених, проте ніяких відповідних законів або нормативних актів так і не було прийнято.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
За офіційними даними, кожен рік в Китаї робляться 10 тисяч операцій з пересадки органів, тобто лише близько 150 тис. за 15 років. У свою чергу автори дослідження відзначають, що в Китаї за 15 років було проведено близько півтора мільйона трансплантацій органів, та приблизно 300 тисяч із них було зроблено в нелегальних клініках.
Автори дослідження запропонували відкликати з наукових журналів статті, які не відповідають міжнародним стандартам щодо донорства органів. Також вони вважають, що необхідно ввести мораторій на публікації з Китаю, розробивши нові правила ведення та оцінки досліджень трансплантації органів.
Нагадаємо, що Китай заблокував Bing від Microsoft, останній вільний пошуковик в країні.
Як повідомляв "Знай.ua", в секретній лабораторії створили генетично модифікованих людей: світ в паніці.
Також "Знай.ua", писав, що популярний продукт виявився провокатором жіночої онкології.