Вчені зафіксували імпульс зірки, яку розривала чорна діра, і це дозволило їм зрозуміти властивості цих загадкових космічних об'єктів. Передає Newsweek.
Вчені із США і Нідерландів визначили, з якою швидкістю обертається чорна діра, розташована за 290 мільйонів світлових років від Землі. Як з'ясувалося, швидкість обертання космічного об'єкта складає 50% швидкості світла, а це близько 149,5 тисяч кілометрів в секунду.


"Це не дуже велика швидкість. Існують інші чорні діри, швидкість обертання яких досягає 99% швидкості світла", - повідомив автор дослідження Дхирай Пашам.
Також він заявив, що дані допоможуть дослідити зв'язок між їх обертанням і віком чорних дірок.
Українців накриють масштабні перевірки в липні: кого позбавлять соцвиплат та пенсій
Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
"Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Такий сигнал - це швидкий радіосплеск, якого назвали FRB 180814.J0422 + 73. Він є коротким і потужним сплеском радіоенергії, яка надходить з дуже далеких галактик. Ученим поки не вдалося з'ясувати, звідки конкретно він надходить до Землі.
Останній радіосигнал, який зафіксували вчені, був особливим. Він повторювався з певними часовими проміжками, ніби його хтось штучно посилає.
Команда Радіоастрономічної обсерваторії виявила перший такий сигнал FRB 14 серпня 2016 року. Після цього вченим вдалося зафіксувати його ще чотири рази в наступні два місяці. Всі вони надходили з одного і того ж місця космосу. І тільки під час третього сплеску, 17 вересня, вчені зрозуміли, що є чітка закономірність повторення цього сигналу.
Як повідомляв портал "Знай.ua", NASA зробило приголомшливі знімки України з космосу.
Також "Знай.ua" писав, що астрономи вперше виявили ознаки життя на далекій планеті.