Космічний апарат "Марс-Експрес" опублікувало фото, на якому видно льодовик, що займає практично все дно 80-кілометрового кратера Корольов у північній півкулі планети.

Цю інформацію повідомило Європейське інформаційне агентство на своєму сайті, передає "24 Канал".

Фотографія, яку зробив "Марс-Експрес" насправді складена з декількох знімків, отриманих камерою з високою роздільною здатністю HRSC, понад 12 метрів на піксель. Вчені поєднали п'ять окремих смуг шириною 52 кілометри, аби отримати кінцеве фото.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Кратер зберігся в досить доброму стані. Все його дно вкрите водяним льодом, який залишається там цілий рік. Товщина льодового покрову у центрі кратера досягає 1,8 кілометра.

Лід не тане ні взимку, ні влітку через ефект "холодної пастки". Якщо на Місяці "холодними пастками" називають приполярні кратери, на дно яких ніколи не падають промені Сонця, то на Марсі механізм їх дії інший: повітря, яке потрапляє в область, обмежену валом кратера, охолоджується та опускається вниз.

У результаті над льодовиком завжди присутня товста "ковдра" з холодного повітря, яка не дає розтектися стінкам кратера.

Нагадаємо, що європейський орбітальний зонд «Марс-Експрес» передав фото величезних покладів льоду і снігу на марсіанському кратері Королева.

Вчені зробили аналіз отриманих фото і впевнилися, що перед ними – ніщо інше, як доказ присутності води на Марсі. Вчені і раніше знали про те, що на Марсі є крижані покриви, але тоді ці висновки були зроблені на користь того, що вони присутні лише під поверхнею або на полюсах.

Зонд запустили ще у 2003 році, щоб дізнатися більше інформації про воду на Марсі. «Марс-Експрес» займається вивченням причин випарів величезних кількостей води, яка коли-то покривала частина Марса. Це були цілі ріки, озера і моря. До того ж, зонд займається відстеженням супутника Марса – Фобоса.

Як раніше повідомляв "Знай.uа" Марс атакує десятки НЛО, в руки уфологів потрапило секретне відео.

Також Знай.uа" писав про те, що подорож в Космос зможе тривати роками.