Досліджувати найбільший з відомих людству місячний кратер відправився роботизований посадковий модуль і луноход китайської космічної місії "Чан'є-4". Діаметр недослідженого басейну під назвою Південний полюс-Ейткен складає близько 2400 кілометрів, а глибина – 12 кілометрів.
Старт космічного апарата відбувся у п'ятницю, 7 грудня, в 18:30 за Гринвічем, передає Guardian.
За припущеннями дослідниці Манчестерського університету Кетрін Джой, на темній стороні Місяця можна знайти цінні і багаті поклади порід, яких немає на вже відкритій частині.
"Ударний кратер вирізав величезну діру у місячній корі і, можливо, в місячній мантії. За прогнозами, він відкрив огляду скелі, які зазвичай ми не знаходимо на поверхні Місяця".
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Якщо висадка пройде успішно, зонд деякий час буде на місячній орбіті, а потім опуститься на поверхню Місяця.
За підрахунками вчених, це повинно відбутися в перший тиждень січня. У планах китайців надіслати на єдиний супутник Землі більше тонни обладнання.
Диспетчери не зможуть контактувати з космічним кораблем безпосередньо. "Чан'є-4" буде передавати повідомлення супутнику агентства Queqiao, який знаходиться на "гало-орбіті", на видимій стороні Місяця.
Варто відзначити, що дана робота буквально за лічені дні стала справжньою сенсацією. Природно, вона стала популярна завдяки старанням великих авторитетних ЗМІ. Співробітники медіа відразу побачили в дослідженні вченого заяву про те, що інопланетяни вже гостювали на Землі.
Як повідомляв "Знай.uа", росіяни зібралися викривати США на Місяці.
Також "Знай.uа" писав, НЛО або примари: на картах Google знайшли таке, від чого волосся стає дибки.