Тихоокеанський лосось відіграє важливу роль у річкових екосистемах, забезпечуючи прибережні рослини поживними речовинами. До такого висновку прийшли вчені-дослідники.
Кожен рік тисячі лососів знаходять свій кінець у Хансен-Крику, куди припливають на нерест. Це приплив озера Алекнагик на південному заході Аляски. Деякі вмирають від старості, інші від лап бурого ведмедя.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Ще раніше було помічено, що після того, як ведмеді розтягували рибу по лісі (зазвичай вони їдять в 15 метрах від місця вилову), на цих місцях добриво з лосося забезпечує процвітання рослин.
Вчені вирішили взяти це питання під свій контроль і створили собі унікальну можливість вивчити, як лосось удобрює грунт лісу.
Вони щорічно підраховують і вимірюють туші, а потім викидають їх із струмка в ліс за допомогою дерев'яних палиць з металевими гачками на кінці, які називаються галсами.
У цілому за цей час вони викинули майже 295 тонн лосося на північний берег Хансен-Крик. Дослідники відзначають, що дерева поряд з лососевими потоками ростуть краще. І головне – швидше, отримуючи поживні речовини з океану.
Такий висновок через роки роботи над цим проектом зробив Томм Куїнн, професор в Школі та рибогосподарських водних наук у Вашингтонському університеті. Він вирішив підсумувати всі зібрані дані, коли експеримент тривав уже двадцять років.
Дослідження посилило значення лосося в екосистемі і, за словами Куїнна, дає уявлення про те, що втрачено в інших екосистемах.
Як повідомляв "Знай. ua", вчені розповіли про смертельну хворобу. Вчені з Каліфорнії оприлюднили шокуючі висновки дослідження.
"Знай. ua" писав, що у Білорусі успішно протестовано ліки від туберкульозу. Бедаквилин змінить нинішню епідеміологічну ситуацію.