Бізнес Австрії активно долучається до відбудови України під час війни: наразі 25 виробничих компаній з цієї країни забезпечують робочими місцями понад 20 тисяч українців, а загальна сума інвестицій перевищила 1,6 млрд євро. Крім того, підприємства з австрійським капіталом, зокрема Київський картонно-паперовий комбінат, беруть активну участь у фінансуванні гуманітарних ініціатив.

Обопільну зацікавленість України та Австрії у подальшому поглибленні економічної співпраці підтвердила зустріч голів держав: наприкінці вересня цього року у Києві президент Володимир Зеленський обговорив із австрійським колегою Вольфгангом Соботкою питання євроінтеграції України та подолання наслідків широкомасштабної агресії. Ідеться про взаємодію як на урядовому рівні, так і у приватному секторі.

ККПК допомагає долати наслідки війни

Про це пише видання «СтопКор», яке проаналізувало внесок австрійського капіталу у відновлення України і перспективи поглиблення економічного співробітництваміж державами.

Що це означає для бізнесу?

Цього року торгові палати обох країн провели спільний форум, за підсумками якого делегати задекларували майбутню участь представників європейського капіталу у повоєнному відновленні економіки України та анонсували запуск нових масштабних українсько-австрійських проєктів.

Популярные статьи сейчас

Пенсионерам "навесят" новое финансовое бремя: никаких льгот не ждите

Масштабное мартовское повышение пенсий: 2300 получат не все

Не напутайте с показаниями счетчиков в этом месяце: Нафтогаз обратился к украинцам

Мобилизацию уравняли для всех: украинцам объявили вердикт по экономическому бронированию

Показать еще

А за інформацією Надзвичайного та Повноважного посла Австрії в Україні Арада Бенкьо і начальника КОВА Руслана Кравченка, станом на червень 2023 року про свій інтерес у реалізації спільних ініціатив у Київській області вже заявили півтора десятки австрійських компаній.

ККПК допомагає долати наслідки війни

Таким чином, у період воєнного стану австрійський капітал активно сприяє відбудові українських регіонів загалом та притоку інвестицій до Київщини зокрема, ідеться у публікації «СтопКору».

Австрійський внесок у долання наслідків війни: як компанії з європейським корінням допомагають відновлювати Україну?

Одне з підприємств, що активно працює на розвиток вітчизняної економіки і соціальної сфери, – ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат», власником якого є австрійський холдинг Pulp Mill.

Корпорація зі штаб-квартирою у Відні (кінцевий бенефіціар – доктор Хайнц Циннер) з 2002 року активно інвестує в розвиток української економіки, вкладаючи кошти в модернізацію технологій та впровадження європейських стандартів виробництва. А після початку повномасштабної війни європейські партнери долучились до активної відбудови регіонів України, що постраждали від агресії – передусім, Київщини, де сконцентровані потужності ККПК.

ККПК допомагає долати наслідки війни

За минулий рік комбінат перерахував до бюджету понад мільярд гривень податків, а також фінансує численні гуманітарні ініціативи. Сумарний добровільний внесок Київського КПК у благодійні проєкти, які компанія здійснює спільно з волонтерськими організаціями та дипломатичними установами Республіки Австрія, вже сягнув понад 90 млн грн.

Одним із яскравих прикладів ефективної взаємодії між ККПК та посольством Австрії стала спільна гуманітарна місія до прифронтових регіонів – Миколаївщини і Харківщини, куди комбінат доставив партію ліжок з гофрокартону, а дипломатичне відомство передало десятки генераторів для забезпечення електроенергією.

ККПК допомагає долати наслідки війни

У теорії держава мала б усіляко підтримувати подібні ініціативи. А що на практиці?

Як наголошують автори статті, у цей буремний для України час західні донори особливо прагнуть до чітких і зрозумілих умов роботи на національному ринку. Саме прозорість правил і дій влади є необхідною передумовою для збільшення вкладень європейців у відновлення та розвиток вітчизняної економіки.

ККПК допомагає долати наслідки війни

На цьому тлі ймовірний адміністративний тиск на такі підприємства, як Київський КПК, є тривожним сигналом,на чому акцентував увагу представник австрійської дипмісії.

«Посольство Австрії поважає право української влади розслідувати будь-які справи. Але разом з тим, посольство Австрії просить зробити так, щоб обмежувальні заходи, які застосовуються в рамках кримінальних проваджень, були розумними, пропорційними і не призводили до блокування бізнесу, коли звинувачення не підтверджені», – наголосив Арад Бенкьо.

Таким чином, поновлення старої кримінальної справи проти ККПК за фактами, які підприємство вже неодноразово спростовувало у судовому порядку, та спроби накласти арешт на майно українсько-австрійської компанії не сприяє зміцненню впевненості європейських партнерів у надійності інвестицій в Україну. Ба більше, подібні дії окремих представників силових органів прямо суперечать національним інтересам держави, резюмує «СтопКор».