Така можливість у них зʼявилася завдяки програмі протезування Operation Renew Prosthetics, до якої долучився фонд Future for Ukraine.

Ще з XVI століття Мальта стала асоціюватися з відбудовою життя та порятунком важко поранених. Саме на цьому мальовничому острові пережив своє відродження чернечий орден лицарів госпіталю святого Іоанна Єрусалимського. Лицарі-госпітальєри ще з часів Середньовіччя стали відомі тим, що безкоштовно лікували хворих і поранених під час хрестових походів. На Мальті лицарський орден Госпітальєрів переживав свій етап розквіту — вони змогли вистояти перед облогою турків-османів, збудували практично з нуля нове місто й активно продовжували благодійну діяльність.

Сьогодні Мальта поступово повертає собі статус острова, де лікують хоробрих воїнів. Зокрема й тому, що тепер тут проходитимуть протезування та реабілітацію українські лицарі-захисники. Так, за підтримки міжнародної клініки з протезування MCOP та Міністерства охорони здоров’я Мальти, на базі клініки Steward Health Care Malta наші військові, Андрій Коновалов та Віталій Тарусін, першими отримають необхідне лікування. Обидва чоловіки втратили кінцівки через важкі поранення на війні, яку розв’язала росія проти України.

До початку повномасштабної війни Андрій працював фізкерівником у краматорській школі. Але коли він почув вибухи 24 лютого, зрозумів, що його навички та фізична підготовка будуть важливішими для служби у лавах ЗСУ, де він зможе виборювати вільне спокійне майбутнє для своїх двох доньок. Спочатку чоловік потрапив до місцевої тероборони, там він пройшов підготовку та згодом опинився у декількох гарячих точках. 7 жовтня, під час виконання бойового завдання на Луганщині, Андрій йшов замінованою зоною і натрапив на міну, засипану сухим листям. Чоловік втратив ногу одразу. Зі слів Андрія, через шок та викид адреналіну, він не відчував сильного болю. Далі були численні переїзди до лікарень та ампутація. Чоловік не припиняв вірити, що його стан покращиться. І це подіяло. Зараз Андрій знаходиться на Мальті, робить свої перші кроки з протезом та навіть вправляється у грі з м'ячем. Після проходження реабілітації та закінчення війни, Андрій мріє повернутися до улюбленої справи, продовжувати розвивати фізичну культуру у дітей та надихати своїм прикладом.

Віталій Тарусін до початку повномасштабної війни жив з дружиною та двома доньками у Харкові, працював будівельником і не мав жодного військового досвіду. Утім, після подій 24 лютого, чоловік не міг сидіти склавши руки і вступив до лав ЗСУ. Пройшовши підготовку в Ужгороді та впевнившись, що його родина перебуває у безпечному місці, Віталій відправився до гарячих точок фронту виборювати перемогу та захищати Батьківщину. Служив Віталій гранатометником на херсонському напрямку. Одне з бойових завдань в районі села Любимівка закінчилося для Віталія втратою кінцівки. Він потрапив під ворожий обстріл та отримав вибухове поранення обох гомілок. Чоловік пройшов лікування у кількох медичних закладах і нарешті отримав радісну звістку — про підготовку до поїздки на Мальту. Наразі Віталій вже перебуває на острові та прагне якнайшвидше опанувати протез та знову стати на захист країни.

Популярні новини зараз

Опалювальний сезон 2023-2024: коли він стартує і скільки триватиме

Знадобиться тільки картопля і яйце: рецепт простої та бюджетної страви на вечерю

Систему оплати проїзду у громадському транспорті змінено: нові правила з 4 жовтня

Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список

Показати ще

Фонд Future for Ukraine взяв на себе всі витрати пов’язані із забезпеченням протезів та супроводом наших військових протягом усього періоду протезування та реабілітації.

Генеральний директор фонду Future for Ukraine (Poland) Олена Ніколаєнко зазначає, що на початок цієї програми всі дуже чекали.

«Нещодавно четверо наших військових повернулися з Вашингтону, де отримали якісні протези та пройшли курс реабілітації, — розповідає Олена Ніколаєнко. — Тепер ще двоє наших захисників відправляються на Мальту, де вони пробудуть близько місяця. Далі наша мета – щоб більше поранених військових змогли отримати протези за програмою Operation Renew Prosthetics і зараз ми робимо для цього все можливе. Адже завдяки цій допомозі наші військові знову зможуть планувати, мріяти, і врешті повернутися до повноцінного життя».

Провідний постачальник протезування MCOP International (MCOPi), SHCM, Steward Health Care International (SHCI) та благодійний фонд Future for Ukraine (FFU) мають спільну мету протягом 2023 року допомогти 24 постраждалим від війни в Україні.

«У MCOPi ми працюємо на глобальному рівні, щоб розширити доступ до відповідних послуг і технологій для людей з ампутованими кінцівками. Ми дуже раді запустити Project Renew на Мальті. Це програма з протезування українських військових з ампутованими кінцівками, яка вже кілька місяців триває у США.

Наступним і остаточним кроком буде створення сучасного центру в самій Україні. Центр не тільки надаватиме допомогу, а й створить потужну команду українців, яких навчатиме надавати професійну допомогу та найкращим методам лікування і реабілітації для найскладніших випадків, з використанням найсучасніших методик», — коментує менеджер із клінічного розвитку MCOPi Ян Фотергілл.

Наразі фонд Future for Ukraine оголосив збір коштів для закупівлі протезів і проходження військовими протезування у 2023 році. Долучитися та зробити благодійний внесок можна за посиланням.