У вівторок, 25 липня, відзначається слов'янське свято Вибори жертви Перуну. Як відомо з язичницької міфології, це бог грози і грому у східних слов'ян.

Необхідно підкреслити, що Перун не просто так вважається головним божеством язичницького пантеону східних слов'ян. Він є покровителем усіх воїнів і витязів, які вихваляють його у дні своїх перемог і приносять жертви, бажаючи досягнення успіху у військовій галузі. При цьому Перун володіє стихіями природи і деякими сферами життя людей.

Насамперед, він бог грози і грому, але також це божество тісно пов'язане крім вогню з культом води, дерева і каменю. Він є родоначальником небесного вогню, який, сходячи на землю, дає людям життєву енергію і силу.

Коли настає весняна пора, він запліднює землю дощами і виводить з-за хмар ясне, ласкаве сонце. З його допомогою світ постійно ніби народжується заново, знаходячи свіжість.

Наші предки знали, що Перун, коли гуляє по білому світу, завжди приймає вигляд лісового бика Тура, тому бик вважається священною твариною Перуна. Квіткою його вважається блакитний ірис (шість лілово-блакитних пелюсток, громовий знак).

Популярні новини зараз

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Виплати ніхто не чіпатиме: переселенців порадували доброю звісткою

Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти

Показати ще

В давні часи було прийнято будувати святилища Перуна під відкритим небом. Вони мали форму квітки: в тих святилищах, що розкопані археологами, «пелюсток» зазвичай вісім, але в старовину, переконані вчені, їх було всього шість. «Пелюстки» представляли собою ями, в яких горять незгасні священні багаття.

Традиційно слов'яни ставили посередині храму скульптурне зображення Перуна. Перед зображенням Бога містився вівтар, зазвичай у вигляді кам'яного кільця. Туди наші предки складали жертви та жертовну кров проливали, найчастіше тваринну, але в стародавні часи в жертву приносили й людей, які були захоплені у військових походах.

Нагадаємо, що 1 липня слов'яни здавна святкували Ярилин день – на честь бога Ярила. Відзначимо, що навіть з появою християнства це свято не зникло, при цьому з'явилося його нове тлумачення: в народі вірили, що в середині літа всі святі міряються силою з язичницьким богом, проте не можуть перемогти.

Як повідомляв портал Знай.uа, витоки свято Івана Купала бере з язичницької культури. Святкування традиційно супроводжується веселими обрядами.

Також портал Знай.uа писав, що майже всі церковні і деякі світські свята сягають корінням глибоко в пітьму язичницьких століть.