Свято називали по-різному:
- «День Прохора»;
- «Прохоров день»;
- «Міняли».
Історія свята
У цей день церква поминає апостолів від 70-ти, тих, хто був обраний учнями Христа, як 70 дияконів. Згідно історії перші 12 апостолів покликали всіх своїх учнів і вирішили вибрати 7 осіб, які займалися б побутовими питаннями, роздавали страждаючим і малозабезпеченим милостиню, а також займалися б щоденними потребами. Так апостоли могли б більше часу приділяти проповідування слова Божого. Серед цих 7-ми були обрані:
- Пармен;
- Стефан;
- Філіп;
- Никанор;
- Прохор;
- Миколай;
- Тімон.
Але свято отримало назву тільки в честь Прохора і Пармена. Прохор - супутник апостола Петра, потім він став єпископом в Нікомедії, а пізніше постраждав за віру в Антіохії. Пармен дуже старанно виконував всі доручення, але помер ще до того, як Єрусалим залишили учні Ісуса. Хоча є версія, що Пармен був проповідником в Македонії і став мучеником за імператора Траяна.
Традиції та обряди
На Русі було одне найважливіше правило: «Не затівати міни». Люди вважали, що торгівля, розпочата в цей день, не занадиться, а якщо щось і виміняти, то цю річ або втратиш, або вона просто зламається. Також в цей день потрібно було збирати груші.
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК
Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни
На Прохора-Пармена почитали ковалів, які особливо були корисні народу. Їх професію завжди шанували і всюди. Щоб стати ковалем необхідна була велика сила і майстерність. Вони так вправно приборкували вогонь і метали, що їм приписували магічні сили, вважали чаклунами. Часто дома ковалів були побудовані на відшибі. Але це було скоріше з міркувань безпеки, щоб вогонь не розійшовся на селянські хати.
Від нечистої сили люди вважали найпотужнішою зброєю наточені серпи і сокири. А коваль мав особливу владу над злими духами і звірами. Навіть в казках писали, що він зміг підкувати коня самого чорта.
Крім того, збирали гриби і викопували цибулини тюльпанів, збирали і ягоди. Якщо бадилля картоплі в'яло, можна викопувати молоду картоплю і готувати з неї різноманітні страви.