Не дайте фінансовим розбіжностям зруйнувати ваші відносини з коханою людиною, батьками і друзями.

Відносини з партнером
За великим рахунком людина, з якою ви ведете спільне господарство, єдина, з ким дійсно потрібно обговорювати матеріальні питання. Найчастіше в цю категорію потрапляють чоловіки і дружини, співмешканці. Але бувають і нестандартні випадки, наприклад, коли спільним домом живуть дві сестри. Тут також буде розумно підходити до фінансових відносин з точки зору партнерства.

Коли грошей в надлишку, сварки через них навряд чи будуть виникати. Тому ми розглянемо ситуації, коли витрати доводиться планувати. Є кілька кроків, які допоможуть передбачити необхідні видатки і усунути більшу частину причин для сварок.

Облік витрат

Щоб від голослівних звинувачень в зайвих витратах перейти до предметної розмови про сімейний бюджет, варто протягом декількох місяців фіксувати всі витрати, розділяючи їх по групах. Робити це можна в таблиці Excel або у відповідних додатках.

Аналіз витрат

Зберіть всі записи про витрати обох партнерів. Ваша мета полягає не в тому, щоб з'ясувати, хто більше або бездумніше витрачає гроші. Вам потрібно визначити, скільки ви витрачаєте. Заодно з'ясуйте, що є витратами першої необхідності, що - обов'язковими, але не життєво важливими витратами, а що розумно занести в колонку розваг.
У процесі проявіть хоча б трохи емпатії: то, що вам здається дурною покупкою, для партнера може бути важливою потребою. Але у нього повинні бути дійсно раціональні аргументи на захист своєї позиції.

Довгостроковий бюджет

Грамотно складений фінансовий план допомагає передбачити всі витрати і виключає ситуації, коли через покупки нових черевиків вам нічого їсти. Потрібно скласти прогноз витрат, причому вони не повинні перевищувати доходи.

У бюджеті ви розподіляєте гроші так, щоб вистачило на все необхідне і ще залишилося на приємні витрати.

Популярні новини зараз

Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф

Нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Показати ще

Сімейний грошовий фонд

Існує кілька способів акумулювати сімейні гроші. Деякі з них допомагають знизити кількість сварок через фінанси, інші лише збільшують розбіжності. Однак універсального рецепту не існує, потрібно орієнтуватися на вашу конкретну пару.

Загальний бюджет

Ви складаєте гроші в один ящик тумбочки або на загальний банківський рахунок, і кожен витрачає стільки, скільки потрібно. Цей спосіб не такий поганий, якщо кожен з вас буде дисципліновано дотримуватися бюджету і не допускати зайвих витрат. В іншому випадку сварок не уникнути.

Однак якщо ви обидва здатні контролювати витрати в рамках фінансового плану, то загальний бюджет спрацює. Якщо в кінці місяця "в тумбочці" залишиться якась сума, її можна розділити навпіл. Ці гроші кожен витратить на свій розсуд або відкладе на особисту велику покупку.

Роздільний бюджет

Кожен з вас отримує свою зарплату і витрачає її самостійно, а за загальні покупки ви платите по черзі. Чи не найкращий план, щоб уникнути сварок через гроші. По-перше, зарплати можуть бути різними, по-друге, різними можуть бути апетити. Та й продуктовий кошик з тижня в тиждень не повторюється в повному обсязі. Якщо ви не готові поділити полички в холодильнику і поставити два лічильники на електроенергію, боротися за рівний внесок буде складно.

Інша справа, коли рівний розподіл витрат вам не дуже потрібно. Якщо у вас довірчі відносини і ви знаєте, що партнер не приховуватиме частину доходу, то бюджет ідеологічно перетворюється в загальний, просто гроші зберігаються в різних гаманцях.

Пайовий бюджет

Кожен з пари вносить частину зарплати в фонд, з якого гроші будуть братися для загальних потреб. Це можуть бути однакові суми або якийсь відсоток від доходу. Скільки саме буде потрібно на загальні витрати - зрозуміло з бюджету, який ви склали раніше.

Відповідно, кошти з фонду йдуть на продукти, комуналку, побутову хімію. Решту, яка залишилась на особистій картці, можна витрачати на хобі і розваги, не боячись осуду.

Будь-який вид бюджету дієвий, якщо обоє в парі адекватні і можуть домовлятися. Але навіть ідеальне планування може розбитися, наприклад, об думку одного з подружжя, що всі гроші партнера - його гроші.