У понеділок, 27 серпня, за народним календарем відзначається свято Михей Тиховій (за старим стилем – 14 серпня). В той же час це дата шанування Михея Морасфітянина, одного з 12 малих пророків.
Михей Тиховій 27 серпня: історія життя святого
Святий Михей відкрив у собі дар передбачення у другій половині VIII століття до народження Месії. Майже півстоліття він віддав служінню своєму дару. Деякий час жив із великим пророком Ісаєю. Як стверджують відкриті джерела, Михей написав важливу книгу пророцтв.
При цьому він став одним із перших пророків, хто передбачив падіння Іудейського царства за гріхи правлячих. Також Михей пророкував щодо Ізраїльського царства з безліччю викриттів. Але були у святого пророка і передбачення, що вселяють надію. Одним із них було пророцтво про прихід на землю Ісуса Христа.
Ізраїльський цар Ахав дуже ненавидів Михея за його постійні докори в неправедних і ідолопоклонницьких вчинках, але, боячись гніву Всевишнього і виконання прогнозів, не чіпав його. Тому пророк помер своєю смертю в похилому віці.
Михей Тиховій 27 серпня: традиції і обряди свята
У народі цей день святкується як День каменяра. Будівельники храмів і кам'яних справ майстри завжди користувалися величезною повагою на Київській Русі.
Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК
Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ
Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе
Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Деякі їх навіть побоювалися і даремно намагалися не дратувати і не ображати. Адже каменяр знає багато секретів, як побудувати будинок, щоб він простояв не одну сотню років, а в помсту може зробити з ним що-небудь недобре. Наприклад, будівельники можуть закласти в пічну трубу гусяче перо. У цьому випадку кожен раз, коли стануть топити піч, вона буде «стогнати» і лякати домочадців.
Крім того, після Михея у православних християн завершується Успенський піст і починається осінній м'ясоїд. Так, в цей період прийнято заздалегідь грати весілля. Так що Михеїв день — остання можливість посвататися до дівчині, яка подобається. Також селяни намагалися на Михея закінчити всі роботи в полі. Допомагали і тим, у кого не було чоловіка в будинку – вдовам і сиротам.
У народі це свято назвали Тиховієм тому, що в цей день було прийнято спостерігати за вітром: якщо він тихий і спокійний, то осінь буде ясною, а якщо швидкий і стрімкий — слід чекати непогоди. З цього приводу також існують такі приказки: «Тихий вітер в сад — суха осінь в ліс»; «Михеїв день із Бабиним літом бурею-вітром перегукуються».