16 липня православні християни відзначають свято Мокій і Марк (Стожари). Так, в цей день віруючі вшановують святих мучеників Мокія і Марка.

Як відомо, Стожарами наші предки називали Плеяду – скупчення небесних світил у сузір'ї Тільця, які були чудово видно неозброєним оком саме в цей період часу. При цьому свято має ще одну назву - Маків день, який пов'язаний зі збором маку в цю пору.

Історія життя Мокія і Марка

Святі Мокій і Марк жили в III столітті в Римській Імперії. Під час гонінь на християн їх затримали язичники, які в ув'язненні постійно вмовляли їх зректися Ісуса Христа і принести жертву ідолам. Незважаючи на численні тортури, святі мученики не засумнівалися у власній вірі, і сміливо сповідували християнство.

Тоді ідолопоклонники їх засудили до страти. Коли мучеників вели до місця страти, попереду них вибігла маленька дитина. Вона намагалася зупинити Мокія і Марка. Але стражники відтягли її і привселюдно побили.

Перед приведенням у виконання смертного вироку правитель останній раз запропонував мученикам відректися від Христа і принести жертву ідолам. Але серця засуджених християн не витримали, і вони з ім'ям Господа на устах опустили голову під меч.

Популярні новини зараз

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..."

Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу

Тіна Кароль пішла у відрив без одягу та зі склянкою: "Я зцілюю себе"

Показати ще
Традиції та обряди на Мокія і Марка

У цей день часто траплялися грози. «Мокій землю мочить, а Марк на стогу стоїть»; «Мокій зрошує поля, а Марк сіно прибрати спішить», — говорилося в народі.

Також у цей день було прийнято збирати мак. Саме через це і саме свято за співзвучністю з іменами святих називали Маковим днем. Наші предки вірили, що мак здатний протидіяти всякій нечистій силі і іншій напасті. Це пояснювалося тим, що мак володіє снодійною властивістю і, отже, може приспати злих духів. Через велику кількість зерен ця рослина в народі вважалася символом нечуваного багатства.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в неділю, 15 липня, наші предки вшановували велике слов'янське божество – Берегиню, яка шанується як мати всіх духів і всього багатства землі.