Не так давно вчені з Фейнбергської медичної школи при Північно-Західному університеті змогли встановити, що регулярне вживання кави може сприяти зниженню апетиту і блокувати бажання що-небудь перекусити.
Так, дослідження вчених підтвердили, що кава сприяє зниженню апетиту. Про це передає видання Clutch.
Зазначається, що фахівці провели аналіз динаміки понад 800 метаболітів крові у людей, які, згідно з інструкцією, на першому етапі дослідження не вживали кави, а потім випивали по 4-8 чашок на день.
У статті, яка була опублікована в науковому журналі Wiley, йдеться, що регулярне вживання кавового напою ефективно знижує рівень метаболітів, пов'язаних з ендоканабіноїдною системою.
При цьому широко поширена гіпотеза про те, що кофеїн підвищує метаболізм жирів і може регулювати рівень глюкози, тим самим впливаючи на вагу людини. Результати експерименту, які пов'язують кави з ендоканабіноїдами, пропонують альтернативні пояснення, які потребують подальших досліджень.
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
У той же час експерти припускають, що цей процес пов'язаний зі зміною саме харчової поведінки. Крім того, раніше вже було показано, що ендоканабіноїдна система забезпечує контроль цілого ряду функцій організму, таких як робота нервової та імунної систем, енергетичний обмін і репродукція, ріст і диференціація клітин. Також варто додати, що автори новітнього дослідження прийняли рішення надалі вивчати вплив кавового несолодкого напою на кожну з цих функцій.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що багато років щодо користі і шкоди кави відбуваються дискусії. Вчені не раз сумнівалися, чи позитивно впливає постійне споживання кофеїну на людське здоров'я.
Останні експерименти порадують усіх, хто без розуму від цього ароматного напою, - кава не тільки не приносить шкоди, але і приносить користь організму. Корисні властивості кави точно заслуговують уваги, тим не менш, вони несподівані.