У неділю, 8 квітня, всі православні християни згадують святого Архангела Гавриїла.

Як відомо, Архангел Гавриїл — один з ангелів, якого шанують не тільки в християнстві, але також в іудаїзмі та ісламі. Його ім'я буквально означає «Всевишній - моя сила». Так, якщо вірити християнської традиції, Гавриїл відкриває смертним таємне знання Бога. При чому саме він приніс Діві Марії звістку про те, що у неї народиться син, якому судилося стати Рятівником. Звідси з'явилося прізвисько Гавриїла — Благовіст, тобто Благовісник.

Водночас, незважаючи на добре ім'я Гавриїла, серед українського народу існувало повір'я, що все, що народиться в цей день, вийде нескладним. З цього приводу існувала приказка: «Що народиться на Гавриїла — потворно і негарно».

Також в цей день жінки закінчують останню пряжу. Після Гавриїла прясти не можна було — все одно не піде про запас. Причина такого забобону, очевидно, в тому, що навесні у жінок багато невідкладних справ в полі і в городі, і не варто витрачати час на домашню роботу. Не дарма кажуть: «Навесні день довгий, а нитка коротке». Це означає, що пряха просто не встигне спрясти її до початку жнив.

Популярні новини зараз

Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф

Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Показати ще

Селяни завжди вірили: якщо до Гавриїлу зазеленіла черемха — пора садити рання картопля (звичайно, ця прикмета діє тільки в південних областях). Спостерігали і за погодою: яка вона 8 квітня — така вона буде 8 жовтня.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що 8 квітня українці будуть святкувати одне з найважливіших християнських свят – Великдень. Цікаво, що пройшло вже багато років, а люди досі псують "святість моменту" неграмотно використаними словами, такими як "пасха" або "паска".

Зрозуміти, як правильно вживати "великодній термінологію" в російській мові допоможе Олександр Авраменко - відомий філолог в Україні, чиї підручники вже вкотре перемагають на Національному конкурсі підручників з української мови та літератури.

Крім того, Великдень вважається другим після Різдва Христового головним церковним святом на віруючих, і відзначається з особливим трепетом і любов'ю всім християнським світом. У це світле свято завершується Великий піст, під час якого прийнято очищатися від гріхів, суворо дотримуватись обмежень в їжі і переосмислити своє духовне сприйняття світу.