Солом’янський районний суд Києва 8 серпня розглядав клопотання з боку захисників нардепа Борислава Розенблата - про відвід слідчої судді Світлани Кушнір та повернення йому тимчасово вилученого майна.
Найбільші перепалки між адвокатами Розенблата та прокурорами виникли, коли мова пішла про три важливі документи, вилучені під час обшуку в нардепа, передає "5 канал".
Йдеться про депутатський запит про зловживання під час видачі ліцензій на видобуток бурштину; документ, що вказує на недоліки та порушення у діяльності української фірми, яка зараз займається видобутком бурштину на Житомирщині; документ про внесення поправок до законопроекту №6123.
Власне, цей законопроект регулює видобуток та обіг дорогоцінного каміння в Україні. А от Розенблат заявив, що не пам'ятає, про що йдеться у згаданому законопроекті.
Суд же ухвалив рішення – частину документів, які дійсно не мають стосунку до "бурштинової справи", повернути нардепові, а решту – залишити детективам НАБУ. Вони можуть слугувати доказами у справі проти Розенблата.
ТЦК масово "зцілюють" непридатних: що робити, якщо поновили на обліку незаконно
Готуйтеся до більших платіжок: опалення цьогоріч вимкнуть не за календарем
Середня платіжка – 6000 грн: українців готують до подвійного зростання цін на тепло
Пенсійне посвідчення більше не працює: пільговикам змінюють правила
Окрім того, захист вимагав відводу судді. Але, суд постановив залишити кримінальне провадження на розгляд судді Світлани Кушнір.
Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", одіозному фігуранту "бурштинової справи" нардепу Бориславу Розенблату суд обрав запобіжний захід у вигляді застави і визначив її в сумі 7 млн грн. Також суд зобов'язав депутата здати паспорти і утриматися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними.